Продавець ІГЛ ФАРМ розвиває свій бізнес на Prom.ua 9 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
809 відгуків
Встигни придбати за акційною ціноюХот скидки

Сейчас компания не может быстро обрабатывать заказы и сообщения, поскольку по ее графику работы сегодня выходной. Ваша заявка будет обработана в ближайший рабочий день.

ТОВАРИ МЕДИЧНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ
+380 (67) 148-88-99
+380 (48) 783-01-99
+380 (99) 541-63-07

Стерилізація медичних витрат

Стерилізація медичних витрат

В Україні щороку проводять понад 12 мільйонів хірургічних втручань та різних інвазивних процедур. При цьому порахувати кількість здійснених маніпуляцій в косметологічних, манікюрних кабінетах, тату-салонах, що означає контакт з тканинами, біологічними рідинами, слизистими клієнтами, практично неможливо. А всі медичні установи і салони б'ють-сфери об'єднують одну - високий ризик зараження персоналом та клієнтами патогенними бактеріями, вірусами, мікроорганізмами. Саме тому всі медичні одноразові і багаторазові інструменти, витратні матеріали, як те шприци медичної допомоги, скальпелі, ножиці, повинні піддатись дезінфекції, стерилізації, правильної утилізації — ефективними методами боротьби з інфекціями.

Дезінфікація і стерилізація медичних інструментів, витратних матеріалів

Стерилізація — це процес фізичної або хімічної обробки медіанструментів та витрат, який вимагає ліквідації на поверхні виробництва 99,99% патогенних і непатрогенних мікроорганізмів (бактерій, вірусів), не залежить від стадії їх розвитку. Некоректна дПрофілактика і стерилізація медичних інструментів можуть призвести до передачі небезпечних вірусів від людини до людини (наприклад, гепатит В і С, Covid 19, Вич-інфікації) або зараження патогенами навколишнього середовища.

Ще в давні часи люди почали задумуватись про необхідність обеззарювання, піддаючи термічній обробці вогнем. Сьогодні ж з кожним днем розробляються нові, ефективніші та економічно вигідніші способи стерилізації інструментів, витратних матеріалів. Це стосується не лише хірургічних, стоматологічних інструментів, косметології, маніпуляцій, але й одягу, білизни, матеріалів для перев'язання, тобто, манікюрних маніпуляціях. Щоб отримати повну стерильність, важливо завчасне проведення дезінфекційної дезінфекції, передстерилізаційної чистки.

Методи стерилізації інструментів

Широко використані методи стерилізації можна поділити на дві основні групи, які мають свої підгрупи.

1) Фізична (термічна) стосується використання пари, гарячого повітря або інфрачервоного випромінювання, щоб ліквідувати патогени. Для більш комфортного процесу, тривалого збереження інструментія в стерильному стані використовують спеціальні крафт-пакети, рулони для повітряної стерилізації в автоклавах, сухожарових шафах. Розгляньмо два найбільш використовувані види:

  • Паровий — працює в автоклаві під високим тиском, використовується для металевих виробів, стійких до утворення коррозії, скла, латексу, каучуку, деяких видів пластику. Щоб досягти повного знезарювання, необхідно дотримуватися правил вкладання інструментії, температурного режиму, виведення повітря з автоклава перед процедурою, повної герметичність апарата.
  • Повітряне повітря базується на дії гарячого повітря в сухозі, а також на металевих інструментах, чутливих до коррозії, а також силіконових гуми. Важливо використовувати крафт пакети для стерилізації, Якщо ви хочете забезпечити знешкоджений стан медичних витрат тривалий час після процедури.

2) Хімічний тип — це хімічне застосування стерилянтів (альдегідів, амінів, пероксиду водню, надуксусної кислоти, ґуанідину тощо). Цей метод необхідний для виготовлення виробів, створених з матеріалів, що неврівноважені до впливу високих температур, пара. Проводиться в спеціальному обладнанні. Перевага хімічного методу — низька вартість, брак — токсичність, що вимагає вентиляції або промивання виробів перед вживанням.

  • Плазмінна стерилізація - часто використовуються сучасний хімічний метод, який неоксичний. Обробляти все, окрім одягу, не вимагає багато часу, при температурі 40 — 60 градусів за Цельсієм. Але плазмовий стерилізатор для інструментів досить дорогий, що є основним недоліком методу.

Контроль якості обробки інструмента

Контроль і якість проведення процедур гарантує стерильність виробів. Три методи контролю:

  • Фізичне — контролюється вимірювальними приладами, що розміщаються в камері, раховує температуру, тиск;
  • Хімікати — це використання хімічних індикаторів, які змінюють колір відповідно до режиму. Можуть бути зовнішні та внутрішні, відповідно поміщається в пакети для стерилізації або клюють на них. Залежно від контрольованих параметрів, розрізняють 4 класу хімічних індикаторів;
  • А бактеріологічним — це проведення біотесацій, взяте посівів з обеззаряваних матеріалів.

Крім того, щоб дотримуватися суворої вимоги, пов’язаної з незареєстрацією медичних витрат, необхідне обладнання, необхідне для перевірки, ретельного контролю після встановлення або кожного ремонту. При регулярній експлуатації стерилізатори медичних інструментів проходять обов’язковий контроль щороку.

Журнал для стерилізації інструментів — необхідний документ звітності, контролю

Для визначення умов, часу проведення стерилізації, визначення якості процесу використовується спеціальний документ - журнал для стерилізації інструментівУ ньому персонал повинен заносити індикатори після кожної процедури знезарювання. По суті, журнал є доказом дотримання правил стерильності, але його також використовують для обліку стерильного інструмента.

Заповнювати журнал слід у певній послідовності:

  • вноситься дата виконання процедури;
  • тип стерилізатора, його дані;
  • Список стерилізованих виробів;
  • наявність/відсутність упаковки, її вигляд;
  • час початку виконання процедури;
  • час завершення.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner