Типи медичних рукавичок: матеріали, опудрені та неопудрені
Медичні рукавички — це захисний елемент особистої гігієни. Вони використовуються медпрацювачами, а також іншими людьми, які мають справу з інфекційними матеріалами або хімічними речовинами. Вироби призначені для захисту від контакту з кров'ю, сечею, слиною, виділеннями та іншими тілесними рідинами, які можуть містити інфекційні агенти. Є різновидів рукавичок медичних, тому варіюється безпосередньо та цінник на товари.
Сфера застосування
Вони використовуються в багатьох медичних процедурах, включно з обслуговуванням пацієнтів, проведенням операцій, забіром крові, уколами. Також трапляються в лабораторних і фармацевтичних роботах.
Медичні рукавички можуть бути:
- нітриловими;
- латексними;
- вініловими;
- опудреними;
- неопудреними.
Ще захисні засоби використовуються в багатьох інших професіях, включно з харчовою промисловістьчю, косметологією та клінінговими послугами, де є ризик контакту з інфекційними або небезпечними речовинами.
З яких матеріалів виготовляють вироби?
Одного складу немає. Нітрилові рукавички, латексні вінілові створені на основі різних матеріалів, і це можна зрозуміти вже з назви. Але варто розглянути варіанти докладніше, оскільки відрізняються вони один від одного не тільки вартістю, а й властивостями. Відмінність стерильних рукавичок від нестерильних полягає в тому, що перші дозволено використовувати під час операцій. Немає ризику занесення інфекції в організм людини.
Медичні захисні засоби виготовляються такими матеріалами:
- Нітрил: це синтетичний матеріал, який має високу стійкість до розривів, порізів і перфорацій.
- Латекс: це натуральний каучук, який забезпечує високий ступінь захисту від інфекцій.
- Вініл: це синтетичний матеріал, який має низьку стійкість до розривів, порізів і перфорацій. Вінілові не містять латексу та можуть бути гарним вибором для тих, хто страждає на алергію на латекс.
- Синтетичні матеріали: містять поліуретан, поліетилен, полівінілхлорид та інші синтетичні матеріали.
Кожен із перерахованих вище складів має свої плюси, мінуси, тому вибір залежить від конкретної ситуації та потреб. Комусь підходять виключно натуральні латексні рукавички, а хтось купує синтетичні.
Переваги нітрилових, латексних і вінілових рукавичок
Багато хто вибирає нітриловий варіант через гіпоалергенність, високу стійкість до проколів, дії вірусів, бактерій. Плюс експерти виділяють гарну чутливість. Гарантований максимальний комфорт.
Вінілові рукавички мають такі плюси:
- захист від рідин;
- доступна ціна;
- універсальність;
- мінімальна вага.
Латексні моделі привабливі еластичністю, економічною вигодою, універсальністю, захистом від інфекцій.
Особливості опудрованих медичних рукавичок
Класифікація медичних рукавичок містить опудрені. Це рукавички, покриті тальком (дріб пудрою), він полегшує надягання і зняття рукавичок. Тальк зменшує тертя між шкірою й захистом, що робить їх комфортнішими для використання.
Але є ризики використання опудрованих рукавиць у медичних цілях. Деякі дослідження показали, що застосування цього варіанту може викликати алергічні реакції в частини людей. Тальк може також призвести до подразнення шкіри та інфекцій, особливо під час використання в хірургії та інших процедурах, де потрібен високий рівень стерильності. Тому існують рукавички опудрені та неопудрені.
Через озвучені ризики опудрені не рекомендуються для експлуатації в деяких медичних ситуаціях, особливо в операційних умовах. Замість пухлинних рукавичок можуть використовуватися неопудрені рукавички, які не містять тальк і можуть бути безпечнішими для пацієнта та медичного персоналу.
Особливості неопудрених медичних рукавиць
Неопудрені медичні рукавички — це вироби, які не покриті тальком (дріб пудрою), що використовується для полегшення надягання і зняття виробу. На відміну від опудрованих, неопудрені не містять тальк і не викликають алергічних реакцій у людей.
Зазвичай виготовляються з матеріалів, як-от латекс, нітрил, вініл або поліуретан. Вони можуть бути використані в багатьох медичних процедурах, включно з обслуговуванням пацієнтів, забіром крові, уколами та іншими процедурами.
Але важливо пам'ятати, що неопудрені рукавички можуть бути менш зручними для експлуатації, ніж опудрені, тому що вони не ковзають по шкірі. Деякі експерти воліють використовувати опудрені, щоб полегшити процес надягання та зняття. Ще одна причина — високий прайс. Не всі клініки або приватні лікарі можуть дозволити собі такий варіант.