Продавець ІГЛ ФАРМ розвиває свій бізнес на Prom.ua 9 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
800 відгуків
Встигни придбати за акційною ціноюХот скидки
ТОВАРИ МЕДИЧНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ
+380 (67) 148-88-99
+380 (48) 783-01-99
+380 (99) 541-63-07

Як правильно вибрати упаковку для стерилізації?

Як правильно вибрати упаковку для стерилізації?

У кожному маніпуляційному кабінеті будь-якого медичного закладу або косметологічному/манікюрному кабінеті обов'язково всі інструменти повинні стерилізуватися після кожного використання. В цьому запорука стерильності і вдалого виконання процедури. Обробка інструментів деззасобами – це лише попередній метод очищення, після якого повинна йти дезінфекція. Тільки так можна знищити віруси або бактерії на поверхні інструменти. Для виконання такої процедури необхідні спеціальні рулони і пакети для парової та повітряної стерилізації.

Зазначимо також, що навіть найефективніші методи знезараження не дадуть результату, якщо в процесі зберігання або транспортування медичних інструментів буде порушена цілісність їх упаковки. Саме тому так важливо купити крафт-пакети для стерилізації хорошої якості. Те ж саме стосується рулонів. Замовити їх можна в нашому інтернет-магазині Голок-Фарм.

Пакети і рулони для стрилизации у відповідності з методом стерилізації

Без стерильного інструменту неможлива робота лікарень, стоматологічних кабінетів, перукарень, дослідницьких лабораторій, косметологічних центрів. Всі вони можуть використовувати різні методи очищення. Для цього використовують:

  • автоклави (паровий метод);
  • сухожарові шафи (повітряний);
  • розчини хімічних сполук або певні гази (хімічний).

У кожного з перерахованих методів є свої «плюси» і «мінуси». При кожному методі буде доцільним використання тієї чи іншої упаковки для стерилізації:

  • пакет стерилізаційний з комбінованого матеріалу – для дезінфекції газовим способом або в автоклаві;
  • крафт - пакет для стерилізації інструментів – призначений для стерилізації в автоклаві, сухожаре або газовим способом;
  • упаковка для стерилізації в рулонівикористовується для парового і формальгедидного способу обробки інструменту.

Особливості упаковок для стерилізації у вигляді пакетів

Пакети для стерилізації характеризуються виборчої проникністю. Через пори в матеріалі всередину може потрапляти тільки стерилізаційний агент. Внутрішній вміст упаковки надійно захищено від вірусів і мікробів з поза. Таким чином, простерилізовані інструменти повністю захищені від можливого зараження в упаковці при транспортуванні або зберіганні.

Існує окремий вид стерилізаційних упаковок – паперово-плівкові пакети. При їх виготовленні використовується два матеріалу, сполучених надійним термошвом:

  • безворсової водовідштовхувальна медична папір, яка складається з декількох шарів – це непрозора сторона;
  • плівка з декількох шарів – це прозора сторона.

Такі пакети бувають:

  • без складок (плоскі) – їх використовують, щоб простерилізувати невеликого розміру тонкі інструменти;
  • зі складками – добре підходять для очищення інструментів великого розміру, об'ємних, а також цілих наборів інструментів.

Зазначимо також, що вони обов'язково повинні мати індикатори стерилізації, які можуть бути:

  • Зовнішніми – вказує не те, відправлялися інструменти на стерилізацію. З допомогою індикації можна відрізнити необроблені та оброблені інструменти. Це істотно знижує ймовірність випадково використовувати інструмент, який не пройшов очищення.
  • Внутрішніми – вказують на те, що процес очищення пройшов успішно, стерилізуючий агент досяг інструментів всередині пакету.

Індикатори стерилізації заносяться в журнал контролю стерилізації.

Пакети стерилізаційні самоклеючі можуть зберігати простерилизованный інструмент до 6 місяців.

При облаштуванні установ, де є необхідність проводити стерилізацію інструментів, багато хто хоче купити крафт пакети для стерилізації оптом. Їх виготовляють з довговолокнистої сульфатної целюлози, яка складається з декількох шарів. Крафт-пакети обов'язково мають індикатор, який змінює свій колір, якщо процес завершено успішно. Кольори залежать від того, який метод стерилізації використовується:

  • при повітряній рожевий індикатор стає коричневим;
  • при парової стерилізації індикатор з рожевого стає сірим.

Крафт-пакет зазвичай запечатується самоклеющейся стрічкою. Залежно від виробника, типу упаковки простерилізовані інструменти можна зберігати в закритому в них 60 днів і більше.

Рулони для стерилізації

Рулони для стерилізації виготовляють з комбінованих матеріалів. Стерилізаційний рулон – це єдина стрічка з якісно запаяними швами збоку. Перед тим, як пакувати інструменти, необхідно попередньо розрізати рулон на відрізки потрібної довжини. Розрізаючи рулон, слід уважно стежити за тим, щоб на кожній ділянці залишався блок з індикатором (він необхідний для контролю якості процесу стерилізації).

Шви рулони для стерилізації запаяні надійно. Для цього виробники використовують термосвариваемый апарат. Щоб досягти абсолютної герметизації швів, температура повинна становити 180-190 градусів. Якщо шов виконаний правильно, то ні папір, ні плівка не залишаться пропаленими. Ширина термічного шва на рулоні має становити мінімум 8 міліметрів. При правильному використанні рулон для повітряної стерилізації може зберігати простерилізовані інструменти до 6 місяців.

Пакети або рулони для стерилізації: що вибрати

Звертаємо вашу увагу на те, що стерилізаційні рулони, також пакети – це матеріали одноразового використання. В обов'язковому порядку вони повинні відповідати міжнародним стандартам, які зазвичай пред'являють до виробів медпризначення. Вибирати той чи інший тип упаковки варто з урахуванням того, що:

  • Якщо інструменти будуть стерилізуватися різними способами, простіше закупити відразу цілу упаковку рулонів і пакетів для стерилізації. Краще вибирати універсальні матеріали, наприклад, крафт-пакети, які підійдуть відразу для декількох типів очищення.
  • Якщо вам необхідно зберігати простерилизованный інструмент довгий час, купуйте рулони та пакети, виготовлені з комбінованого матеріалу. У них можна зберігати простерилизованный інструмент до 6 місяців. Якщо таке довгострокове зберігання не потрібно, вільно вибирайте крафт-пакети. При дотриманні їх цілісності зберігати оброблені інструменти можна два місяці.
  • Для використання рулонної упаковки знадобиться додатково придбати апарат, який зварює шви. Якщо ж ви не хочете витрачати гроші на таке обладнання, розгляньте альтернативу рулонним упаковок – самоклеючі пакети.

Але головне – при виборі упаковки орієнтуйтеся на те, який тип стерилізації ви будете вибирати. У Голок-Фарм ви знайдете різні види пакетів – паперові, зі складкою, з клейкою стрічкою, самоклеючі звичайні і зі складкою. На сайті можна замовити доставку упаковок оптом в будь-який регіон України. Великий вибір продукції дозволить комплексно вирішити питання забезпечення медустанов такими товарами.

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner